Masaże przynoszą ulgę, odprężają i relaksują, dlatego upewnij się, że możesz być przynajmniej 5 minut przed rozpoczęciem masażu oraz nie musisz śpieszyć się na kolejne spotkanie zaraz po zabiegu. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma pozytywne nastawienie, a także dobry humor.
Na półtorej godziny przed masażem nie jedz obfitych posiłków, aby nie było Ci ciężko podczas leżenia. Warto ubrać się wygodnie i komfortowo (ale nie w najlepsze ciuchy - lepszy będzie dres). Do masażu trzeba też zdjąć zegarek, łańcuszki i bransoletki - nie chcemy aby wybrudziły się olejem, ani żeby przez przypadek zerwały się podczas masażu, po drugie to bardzo utrudnia mi pracę.
Większość masaży wymaga rozebrania się do bielizny, aczkolwiek taka forma gwarantuje największą wygodę. Przed zabiegiem ustalę z Tobą indywidualnie, którymi partiami ciała się zajmę i poinstruuję, co należy odsłonić.
Ponad wszystko najważniejszy jest Twój komfort podczas zabiegu!
Podczas masażu całego ciała zwykle rozbieramy się do majtek, niemasowane części ciała okrywam ręcznikiem, no chyba, że jest to Abhyanga lub masaż czekoladowy - wtedy mamy okryte tylko intymne części ciała, kobietom po odwróceniu się na plecy piersi okrywam chustą.
Pacjent: Biorąc w domu prysznic nie wcieraj w siebie miliona balsamów - może zajść niepożądana reakcja z olejem, nie wylewaj też na siebie flakonu perfum, moje dłonie przechodzą tym zapachem w wyniku pocierania i potem nie mogę się go pozbyć z rąk.
Ja:Wszystkie podkłady zarówno pod ciało jak i pod twarz są jednorazowe, Ręczniki zawsze świeże, a stół każdorazowo myty i dezynfekowany. Przed każdym masażem ciała stopy pacjenta przemywam jednorazowym ręcznikiem, aby czuł się jeszcze bardziej komfortowo.
Przy pierwszej wizycie poinformuj mnie czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania masażu, również alergie i uczulenia. Otrzymasz informacje o ogólnym przebiegu masażu oraz instrukcje dotyczące przygotowania się.
Nie. O skuteczności masażu w żadnym wypadku nie świadczy odczuwany podczas niego ból. Wręcz przeciwnie, masaż powinien być bezbolesny, aby nie powodować nasilenia dolegliwości. Wiele osób wybiera masaż głęboko tkankowy lub mocne masaże sportowe, jednak ból powinien być „dobry” i „leczniczy”. Dzięki temu przynosi spodziewane efekty, a przy tym jest w granicach wytrzymałości klienta. Zawsze pytam o odczuwany nacisk, zatem w przypadku zbyt dużego dyskomfortu – wystarczy to zasygnalizować.
Do najczęstszych przeciwwskazań należą: gorączka; ostre stany zapalne; krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia; choroby zakaźne; zaawansowana osteoporoza; wczesne stany po złamaniach kości; wczesne stany po naderwaniach i zerwaniach powięzi, ścięgien, mięśni; stany ropne; owrzodzenia; zapalenia żył; świeże zakrzepy; daleko posunięta miażdżyca; niewyrównane wady serca; okres menstruacji; nowotwory.
W trakcie masażu występują odczucia nie tylko natury fizycznej, ale i psychicznej. Mogą zostać uruchomione procesy psychosomatyczne. (Spontaniczne odczucie potrzeby płaczu - nie ma co się hamować).
Poza fizycznymi odczuciami jak rozluźnienie mięśni, ogólne odprężenie, zmniejszenie bólu, mrowienia, bywają też odczucia od skrajnego zmęczenia po euforię. Poważnie :)
Zwłaszcza planując dłuższe zabiegi powinniśmy dać sobie czas na dojście do siebie. Nie powinniśmy np. jechać od razu samochodem, ale odczekać przynajmniej kwadrans.
Absolutnie nic. Zrelaksuj się i w pełni poddaj przyjemności płynącej z masażu.
Jeśli lubisz rozmawiać, to także nie ma problemu – każdorazowo dostosuję się do Twoich oczekiwań. Bez obaw, że zaśniesz, a nawet jeśli, to bez problemu delikatnie obudzisz się, gdy masaż dobiegnie końca.
Zalecam przybycie na masaż około 5 minut przed wyznaczonym czasem. Pozwoli to odpowiednio przygotować się do masażu tj. wyciszyć się i spokojnie wejść o umówionej porze.
Niestety zazwyczaj nie mam możliwości przedłużenia masażu w przypadku spóźnienia się. W kolejce oczekuje kolejny klient, dlatego jeszcze raz uczulam na kwestię punktualności.
Kolejnego dnia po masażu, możemy czasami czuć lekki dyskomfort w mięśniach, niektórzy określają to uczucie jako podobne do zakwasów. Całkowicie normalną rzeczą jest odczuwanie lekkiego bólu mięśni lub dyskomfortu mięśni po masażu i nie ma powodów do obaw. Ten dyskomfort jest zwykle spowodowany uwolnieniem nagromadzonego napięcia w mięśniach i powinien ustąpić w ciągu dnia lub dwóch. Osoby, które częściej korzystają z masażu klasycznego, zwykle w mniejszym stopniu odczuwają dyskomfort, ponieważ ich mięśnie są lepiej przyzwyczajone do ingerencji.
Aby zminimalizować ten stan, warto dokładnie poinformować masażystę o swojej kondycji i stanie zdrowia. To pozwoli dobrać prawidłową intensywność ruchów i długość masażu dopasowane do stanu zdrowia. Po masażu warto wyciszyć się i zrelaksować. Intensywny masaż może wywoływać swego rodzaju stan zapalny, który prowadzi do odżywienia i dotlenienia mięśni. Właśnie ze względu na ten stan zapalny ważny jest umiarkowany wysiłek. Niewskazany jest w tym samym dniu intensywny trening na siłowni, bieganie czy inne ćwiczenia – zwłaszcza, jeśli nie korzystamy z masaży regularnie.
Tak. Zmienić termin wizyty można telefonicznie lub smsem.. Proszę o zmiany terminów maksymalnie na 24 godziny przed planowaną wizytą.
KONTAKT
ul. Tylna 4A
90 - 364 Łódź
Rezerwacja masażu
608 53 26 29
Poniedziałek: 10:00 - 18:00
Wtorek: 10:00 - 18:00
Środa: 10:00 - 18:00
Czwartek: 10:00 - 18:00
Piątek: 10:00 - 18:00